Otevřít menu

Týden : 8
Dnes : 0
podrobnosti

Kouzelné čtení s Albi tužkou je unikátní vzdělávací koncept, díky kterému se děti zábavnou a poutavou formou dozví spoustu zajímavých a užitečných informací. Je určeno jak dětem v předškolním věku, tak dětem starším, ale zaujme i dospělé. Záleží pouze na tom, jakou knihu si zvolíte. Absenčně lze zapůjčit 1 Albi tužku, druhá je určena k prezenčnímu půjčování.                                                                                   V knihovně máme k dispozici 10 knih z této edice a 2 elektronické Albi tužky.

20210728_094911.jpg

ATLAS SVĚTA, POHÁDKOVÉ UČENÍ, ČESKÁ REPUBLIKA, HRAVÁ PŘÍRODOVĚDA, DOPRAVA, SVĚT ZVÍŘAT, ČLOVĚK A PŘÍRODA,VYJMENOVANÁ SLOVA, HRAVÉ ČESKÉ DĚJINY 1, HRAVÉ ČESKÉ DĚJINY 2, VESMÍR, DINOSAUŘI, LIDSKÉ TĚLO.

Elektronickou Albi tužku, knihy z edice Kouzelného čtení a společenské hry KVÍDO si může vypůjčit pouze registrovaný čtenář naší knihovny.

Jak Kouzelné čtení funguje?

Je to velmi jednoduché, elektronická tužka slouží jako čtečka speciálního kódu, který je ukryt přímo na stránkách knih. Díky této technologii tužka dokáže předčítat text, který je v knize vytištěn, i ten, který je skryt pod ikonami či obrázky.Výhodou této tužky je, že funguje se všemi knihami z Kouzelného čtení. Albi tužku si můžete vyzkoušet v naší knihovně, nebo si ji půjčit domů.

Více informací o kouzelném čtení naleznete zde: seznam her a knížek.

albi_tuzka.png

.

Pravidla půjčování Albi tužky a společenských her:

Jaké hry v knihovně najdete?                                                                     20210728_094121.jpg

Veselá zvířátka - interaktivní mluvící pexeso je známá a oblíbená hra. Díky zvukům  získává nový rozměr a kombinuje vizuální a poslechovou paměť.Nabízí také více herních variant. Děti si mohou ověřit, zda dokáží rozeznat zvuky, které nás obklopují. Pro děti 3 + .

Moje 1. Kvízy - Svět kolem nás - Kvízová hra s puzzle o poznávání světa kolem nás. Tato hra rozvíjí koncentraci, paměť a slovní zásobu. Pro děti 6 +.

Hravé čtení - Jedinečná herní kniha pro rozvoj čtenářských dovedností doma i ve škole ! Budete číst, povídat si, kreslit, lepit samolepky, přemýšlet i domýšlet příběhy ! Pro děti 7+.

Karak - Vyražte na výpravu do hlubin podzemního hradu Karak. Rodinná hra na hrdiny ověnčená titulem české dětské  hry roku. Pro děti 7 +.

Čtenářská věž - 54 herních kamenů rozvíjí čtenářskou gramotnost, vlastní fantazii, znalost dětských knih a zárověň prověřuje zručnost jednotlivých hráčů. Pro děti  8 +.

Mozkovna - promažte mozkové závity! Karetní hra. Vyzkoušejte chytré úkoly zaměřené na logiku, rébusy, hlavolamy a podobně. Mozkovna rozvíjí logické uvažování, prostorovou představivost, kritické a matematické myšlení, organizační schopnosti, paměť, postřeh atd.

Ježkovy voči - Karetní hra s čísly, kde tři je moc! Dva je magické číslo.Logické a strategické myšlení. Pro děti 10+.

Íčka - Je rychlá vzdělávací hra, ve které se děti učí vyjmenovaná slova a slova k nim příbuzná. 200 ilustrovaných žetonů slov s vynechanými písmeny í/y po písmenech b, f, l, m, p, s, v, z. pro děti 8+

Podezřelá husa - Karetní hra na procvičování paměti. Pro děti 8+.

Logické výzvy - Procvičte si mysl barevnými úlohami. V této chytré knize najdete přes 100 barevných úloh k luštění a řešení  - nejlepší na tom ale je, že svému mozku přitom poskytnete báječný trénink !

Bojovka v přírodě - Cesta za pokladem na vašich výletech.  10 zábavných úkolů  z Kvídovy truhlice nápadů a her, kterou mohou rodiče dětem v přírodě schovat a tyto skrýše zakreslit do mapky.pro vaše děti. Po splnění všech 10 úkolů a vyluštění šifry čeká na děti ukrytý poklad.

Tipni si ! Junior - V této hře najdete 720 otázek rozdělených do čtyř okruhů: LIDÉ, ZEMĚ, PŘÍRODA, a RUZNÉ. tipování, sázení a debatování o zajímavých otázkách nebylo nikdy zábavnější, vsaďte se !

Ubongo! Junior - Rodinná hra, která je určena přímo dětem se zvířátky

Labyrinth - Harry Potter -Napínavá hra s bludištěm jednoduchá a plná překvapení.

Příšerky ze skříně - Hra pro nejmenší krotitele příšer vhodná zejména před spaním.

Veselé hry s krtkem - Hra pro děti co milují krtečka.